מדוע כדאי שיהיה לחצן מצוקה בבית

הזדקנות בבית היא אורח החיים המועדף עבור מרבית הקשישים מכיוון שהיא מאפשרת לשמור על סוג של עצמאות שאליה שהורגלנו כל חיינו. ה"גיל "משיג אותנו בדרכים שונות, ובין אם נרצה להודות בכך ובין אם לאו, עלינו לקבל ולהסתגל לשינויים אלה. בין אם מדובר במוגבלות בתנועה או במצבים בריאותיים כרוניים שאנחנו צריכים לשים אליהן לב, זה נורמלי לחלוטין. המדרגות בבית עשויות להפוך כעת לבעיה, עליך לקחת תרופות ליתר לחץ הדם שלך, או שאתה הופך לשכחן ויש לך בעיות לזכור מתי לקחת את התרופות.

תהיו בטוחים, אתם לא לבד. וכן, יש פתרונות שבאים להקל על החיים כאשר העניינים הופכים לקצת קשים. זכרו, המטרה הסופית להזדקנות בבית היא להישאר בנוחות הבית שלכם כמה שיותר זמן, אבל זה לא אומר שאנחנו צריכים להיצמד לדרך בה היינו עושים דברים בעבר. להיות פתוחים לפתרונות חדשים ולבצע כמה שינויים הכרחיים יכול לעזור רבות לשהיה בטוחה בבית. ככל שאנחנו עוברים את החיים אנחנו משתנים וכך גם אורח החיים שלנו. עלינו לוודא שהבתים שלנו עונים על צרכי אורח החיים שלנו ומתאימים לשלב השלישי של חיינו.

הימנעות מסיכונים בבית

ישנן מספר סיבות לביצע שינויים בבית ככל שאנו מתבגרים. בראש ובראשונה צריך לעמוד בפנינו נושא הרווחה והבטחון. הפיכת הבית למקום בטוח ככל שאנו מתבגרים חשובה מאוד וצריכה להיעשות בשלב ראשון. אחת הדרכים החדשניות והיעילות ביותר בהן אנו יכולים להפחית את הסיכונים לפציעה בבית היא להתקין ולהשתמש במערכת התראות רפואית. השימוש במערכת התרעה רפואית יכול לתת לנו את העזרה המהירה הנחוצה לנו במקרה חירום. כפתור שיחת חירום, המכונה גם לחצן מצוקה רפואית או כפתור פאניקה, הוא חלק ממערכת ההתראות הרפואית ומספק דרך קלה ויעילה לקבל סיוע אם וכאשר יש מצב חירום.

שבץ

שבץ מוחי הוא גורם המוות השלישי בשכיחותו. שבץ יכול להיגרם על ידי הצטברות פלאק בכלי הדם או מקריש דם המוביל להפרעה של זרימת הדם למוח. אירוע שכזה יכול לגרום לנזק מוחי חמור או אפילו למוות. מוחו של כל אדם מגיב אחרת והנזק משבץ יכול להשתנות מאדם לאדם.

להיות מודעים לסימני שבץ מוחי ולקבל עזרה רפואית בהקדם האפשרי יכול למנוע נזק מוחי נוסף. למעשה, קבלת התרופות המתאימות תוך שלוש שעות מהופעת הסימפטום של שבץ מוחי הוכחה כמפחיתה נזקים ארוכי טווח הקשורים לאירוע. אם אתה לבד בבית, היכולת לבצע שיחת חירום מיידית לעזרה היא ההימור הטוב ביותר שלך להפחתת הסיכון לנזק קבוע או למוות. לחיצה על כפתור חירום הנלבש כתליון או צמיד יכול להיות הקישור המציל את חייכם על ידי קבלת העזרה הדחופה הנחוצה לכם.

התקף לב

אי ספיקת לב יכולה לקרות כמעט לכל אחד ואינה מהווה בעיה רק ​​עבור קשישים; עם זאת, היא שכיחה יותר בקרב אנשים מעל גיל 65. למעשה, אי ספיקת לב היא הסיבה הראשונה לאשפוז בקרב אנשים מעל גיל 65.

אי ספיקת לב יכולה להיגרם על ידי מחלות או מצבים אחרים הפוגעים בשרירי הלב כגון התקפי לב, או מצבים אחרים, כגון סוכרת ולחץ דם גבוה, יכולים גם הם לתרום לאי ספיקת לב. זהו גם סיכון חירום נפוץ עבור כל הקשישים, אך בעיקר השישים המתגוררים בגפם בבית. שוב, קבלת סיוע רפואי בהקדם האפשרי חשובה מאוד להפחתת הסיכוי למוות או נזק בריאותי חמור. כפתור חירום באמצעות מערכת התראות רפואית הוא אחת הדרכים היעילות ביותר לקבל עזרה במהירות

תגובה מהירה ממזערת את הסיכון ומגדילה את הסיכוי להחלמה.
כאמור לעיל, מקרי החירום הבריאותיים הנפוצים ביותר שיכולים להתרחש בבית, דורשים סיוע רפואי מיידי. ואכן, ככל שאתה ממתין יותר זמן לקבלת סיוע, המצב מסוכן יותר ויותר.

להמחשה, להלן מספר עובדות כיצד תגובה מהירה יכולה להשפיע על מצב חירום בריאותי:

  • אם אתה או מישהו שאתה מכיר מראים סימני התקף לב, עליך להתקשר למספר חירום (101) לכל היותר תוך 5 דקות.
  • טיפול בהתקף לב הוא היעיל ביותר כאשר מתחילים אותו תוך שעה לאחר תחילת תסמינים כלשהם
  • על כל 15 דקות המתנה, סיכויי ההישרדות לאחר שבץ מוחי מופחתת ב -4%
  • נפילות הן הגורם המוביל לפציעה אנושה בקרב קשישים ותגובה רפואית מהירה היא קריטית לשיפור סיכויי ההישרדות.

 

 

כתיבת תגובה