הרגלים נגד הזדקנות כדי לחיות חיים ארוכים ובריאים יותר

מחקר שוודי הראה כי גברים שחגגו את יום הולדתם ה -100 היו כולם בנים לאמהות שהגיעו לשנות ה -80 וה -90 לחייהם.

אך הגנטיקה לא הייתה הגורם היחיד.

המחקר הראה כי לגברים היו גורמים משותפים רבים שניתן לשלוט בהם באורח החיים:

  • כולם לא היו מעשנים.
  • בדרך כלל הם נשארו רזים ובכושר על ידי אכילת תזונה מזינה והתעמלות קבועה.
  • כמעט לכולם היו רמות בריאות של כולסטרול ולחץ דם, מה שהפחית את הסיכון לפתח מחלות לב וכלי דם, גורם המוות מספר 1 בעולם.
  • הם היו בעלי בתים משלהם או שכרו בתי מגורים יקרים, מה שאפשר להם לחיות באופן עצמאי ולהישאר פעילים מבחינה נפשית, פיזית וחברתית.
  • רובם לא פרשו מוקדם לפנסיה, אלא עבדו באופן פעיל עד גיל 54 לפחות.
  • אף אחד לא שתה יותר מ -4 כוסות קפה ליום.
  • רבים דיווחו כי היו בעלי תפיסה אופטימית על החיים, שלדעת החוקרים סייעו להם לאמץ את כוחה של חשיבה חיובית ולהילחם במתח וחרדה.

מחקרים של בני מאה אמריקאים הגיעו למסקנות דומות לגבי הקשרים בין אורח חיים בריא לאריכות ימים.
מחקר שנערך לאחרונה, השווה ניגודים באורחות חייהם של אמריקאים עם תוחלת החיים הגבוהה והנמוכה ביותר, מצא הבדלים משמעותיים בהרגלים היומיומיים של אותם אנשים.
לצורך המחקר, החוקרים בחנו את תושבי סאמיט קאונטי, קולורדו, עם תוחלת החיים הגבוהה ביותר במדינה (86.8 שנים, שנתיים גבוהות מזו של אנדורה, המדינה הזעירה עם תוחלת החיים הגבוהה ביותר בעולם) ומחוז לקוטה. תוחלת החיים הנמוכה ביותר במדינה היא 66.8 שנים, בהשוואה למדינות העולם השלישי כמו סודן.
החוקרים הגיעו למסקנה כי ניתן להסביר 74% מפער זה על ידי גורמי סיכון הניתנים לשליטה כמו רמות פעילות גופנית, תזונה, שימוש בטבק והשמנת יתר, מה שמגדיל את הסיכון לפתח מצבים מסכני חיים של סוכרת, לחץ דם גבוה, מחלות לב וסוגי סרטן מסוימים.
ברחבי העולם, שיעור המחלות הכרוניות כמו מחלות לב הוא הנמוך ביותר בארכיפלג אוקינאווה, קבוצה של 161 איי אלמוגים בים סין המזרחי, שבהם מתגוררת האוכלוסיה מאריכת החיים ביותר בכדור הארץ.

להלן כמה מהסיבות לכך שרבים כל כך מהם חיים עד 100 שנה, כדלקמן:

דִיאֵטָה.

אוקינאווים מסתמכים בעיקר על מקורות צמחיים כמו בטטות, ירקות ודגנים מלאים. הם משלימים את הדיאטה שלהם עם שתיים או שלוש מנות בשבוע של דגים טריים שנתפסו, מוצרי סויה, ומנה מזדמנת של בשר חזיר מבושל עם השומן הקצוץ. הם גם שותים תה ירוק עשיר בנוגדי חמצון בתוספת פרחי יסמין.

התעמלות

מכיוון שרוב אוקינאווים הם דייגים או חקלאים, הם בדרך כלל עובדים בחוץ עד זקנה קיצונית. הם מקבלים תרגיל נוסף מהליכה, גינון, אומנויות לחימה וריקודים מסורתיים.

חיי חברה.

כמו מאריכי חיים אחרים, אוקינאווים מקיימים קשרים חברתיים הדוקים.

לחץ.

הם עוסקים גם באסטרטגיות להפגת מתחים כגון מדיטציה קבועה.

נקודת אריכות ימים נוספת היא האי היווני סימי, בו התושבים חיים באופן שגרתי בשנות ה -90 לחייהם.

הם מסתמכים על פירות, ירקות, דגים ומעט בשר. הם מערבבים את אוכל הרוטב העגבניות, שמן הזית הבתולי והשום. הם גם שותים יין אדום ברוב הארוחות, מה שמסייע בהתחשב בשיעור התקפי הלב הנמוך שלהם.

הביולוגים מאוניברסיטת מקגיל, בריאן ג'וז וזיגפריד הקימי, ניסו לענות על שאלה זו על ידי ניתוח הגנטיקה ואורחות חייהם של מבוגרים בארה"ב, בריטניה, צרפת ויפן.
ממצאיהם, שפורסמו בכתב העת טבע, מפריכים את האמונה הרווחת כי הגבול העליון של תוחלת החיים האנושית הוא בסביבות 115 שנים.

"אנו יכולים להראות שתוחלת חיים מקסימאלית וממוצעת, יכולה להמשיך ולגדול לעתיד הנראה לעין."

"אנחנו פשוט לא יודעים מה יכולה להיות מגבלת הגיל. למעשה, על ידי הארכת קווי המגמה, אנו יכולים להראות שתוחלת חיים מקסימאלית וממוצעת, תוכל להמשיך ולגדול גם בעתיד הנראה לעין. " 

אי אפשר לחזות כיצד תוחלת חיים עתידית בבני אדם עשויה להיראות. יש מדענים שטוענים שטכנולוגיה, התערבויות רפואיות ושיפור בתנאי המחיה עלולים לדחוף את הגבול העליון, ולכן …

שימרו היטב יותר על גופכם כעת תוך אימוץ הרגליי אנטי אייג'ינג בריאים אלה!

כתיבת תגובה