היכרות עם טכנולוגיה לקשישים

מבוגר עם מחשב נייד וטלפון

טכנולוגיה מודרנית כמו האינטרנט והסמארטפונים מציעה כלי קישוריות נהדר, אבל קשישים רבים מרגישים שלא בנוח להשתמש במשאבים אלה. למרבה המזל, אתם יכולים לעזור לבנות גשר בין טכנולוגיה מודרנית והצרכים האישיים שלהם על ידי חשיפה והדגמה איך להשתמש בכלים אלה כדי לשפר את חייהם. גישה של אימוץ טכנולוגיה יכולה להיות בעלת השפעה חיובית גדולה על רמת החברותיות של הקשישים, ידע, ואפילו על בריאותם הפיזית והנפשית. הנה כמה מהדרכים  שהטכנולוגיה המודרנית יכולה להועיל לקשישים.

שמירה על קשר

לאנשים בגיל מתקדם חשוב יותר ויותר להיות מסוגלים לתקשר ולהישאר מחוברים. הטכנולוגיה מציעה פלטפורמה נהדרת לחיבור בין משפחות. מחקרים מצאו כי לאורך כל הדורות, המחשב נתפס כעוזר לתקשורת משפחתית. אף על פי שחשוב לבלות זמן איכות פנים יחד, חיבור מקוון באמצעות מדיה חברתית וכלים כמו סקייפ,זום ואחרים הוא אופציה נהדרת עבור משפחות לשמור על קשר כאשר הם מופרדים על ידי גיאוגרפיה או אילוצים אחרים. אינטראקציה קבועה-דיגיטלית זו הוכחה כטיפול יעיל בבעיות דיכאון הנובע מבדידות

בניית קשר באמצעות למידה

טכנולוגיה מודרנית מציעה לקשישים דרך להתחבר עם משפחותיהם, לחלוק מידע וללמוד אחד מהשני. מחקר מצא שיותר מ-75% מהקשישים לומדים על טכנולוגיה מהנכדים שלהם. משפחות יכולות ליצור קשרים חזקים יותר על ידי חקר האינטרנט ולמידה על טכנולוגיה חדשה יחד. יותר מכך, הזדמנויות למידה מקוונות לקשישים הופכות פופולריות יותר ויותר, מה שמאפשר לתלמידים בכל גיל לפתח מיומנות חדשה, ולקבל שכר לימוד מבתי גיל הזהב וארגונים שונים התומכים במבוגרים. רבים מהקורסים האלה חופשיים לגמלאים!

סיוע רפואי

משאבי בריאות דיגיטליים כמו פורטלי בריאות מקוונים ואפליקציות מעקב, יכולים להיות מועילים מאוד לקשישים – אבל רק אם הם יודעים ומבינים איך להשתמש בהם. כדי לעזור לקשישים להתגבר על כל בעיה עם גישה ושימוש בטכנולוגיה זו, עדיף להסביר להם מה היתרונות המעשיים של דברים כמו יצירת קשר עם רופא המשפחה שלהם באינטרנט ושימוש באפליקציות טלפון חכם כדי לנהל את מצבם הרפואי. טכנולוגיה ויישומי סמארטפון יכולים לשמש גם לניהול תרופות ולסייע במניעת טעויות במרשמים וצריכה.

בטיחות

התקדמות בטכנולוגיה אומרת שיותר קשישים מסוגלים להישאר בביטחה בביתם לזמן רב יותר. לכל מבוגר שחי לבד צריך להיות מערכת תגובת חירום אישית (PERS), אשר מאפשרת לקרוא לעזרה בלחיצת כפתור פשוטה. לך ולמשפחתך יהיה שקט נפשי בידיעה שה-PERS יכול להקל על קריאה לעזרה בכל מצב חירום. ניתן להשתמש בהתקני מעקב GPS גם כדי לפקח על מיקום , מה שהופך אותם לכלי נהדר עבור אנשים הסובלים מדמנציה כולל אלצהיימר.

אפלירצית מפות לאיתו מבוגרים הסובלים מדמנציהאפלירצית מפות לאיתו מבוגרים הסובלים מדמנציה

כיצד להציג טכנולוגיה לסבא וסבתא שלך

עכשיו אתם יודעים את היתרונות, הנה כמה טיפים ע הדרכים הטובות ביותר להציג טכנולוגיה מודרנית לסבא וסבתא שלך:

  • שמור את זה פשוט – זכור כי מחשבים וטכנולוגיה יכול להיות מאיימים עבור אלה ללא חשיפה טכנולוגית, עדיף לשמור בתחילה על דברים פשוטים-אין צורך להסביר איך נתב אינטרנט עובד!
  • מצא טכנולוגיה ידידותית לקשישים – חפש טכנולוגיה המיועדת לקשישים – דוגמאת טאבלטים עם מסך מגע. הם דוגמה טובה כי הם גדולים יותר מסמארטפונים, אך אינם דורשים ידע רב כמו מחשב נייד רגיל או מחשב שולחני.
  • הישאר רגוע – אתה אף פעם לא צריך לאבד סבלנות או להיות מתוסכל כאשר מלמדים קשישים כיצד להשתמש בטכנולוגיה. זכור כי הם לא גדלו על hashtags והודעות טקסט, כך שזה עלול לקחת להם קצת יותר זמן כדי להבין איך דברים עובדים.
  • שמור אותם מעוניינים – כולם לומדים הכי טוב כאשר הצרכים האישיים שלהם נענים ומטופלים. לכן, אם אתה רוצה לגרום לקשישים לאמץ טכנולוגיה מודרנית, זה רעיון טוב להראות להם איך זה מתחבר עם הפעילויות האהובות עליהם. לדוגמה, משחקים מקוונים כמו ברידג', שחמט או סודוקו יכולים להיות נקודת פתיחה טובה.
  • הסבר את החשיבות של פרטיות – למרות שאתה לא רוצה להפחיד אותם שלא להשתמש באינטרנט או בסמארטפון , חשוב להפוך קשישים מודעים לאיומי אבטחת סייבר. עזור להם להישאר בטוחים בעת שימוש בטכנולוגיה מודרנית על ידי הסברת החשיבות של שימוש באתרים מאובטחים, ובחירת סיסמאות איכותיות שישאירו האקרים בחוץ. בכל מקרה דאג להתקין להן מראש תוכנות ואמצעי אבטחה
  • עזור להם להרשם לקורסים באזור – קהילות רבות מציעות שיעורי מחשב בחינם או בעלות נמוכה לקשישים, אשר יאפשר לסבא וסבתא שלך ללמוד עם עמיתיהם. השיעורים ילמדו בקצב שרוב המבוגרים יכולים לעמוד.

מאמרים מומלצים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *